Úlovky ze sítě #7: aprílová sklizeň

AprílPravidelný přehled novinek ze světa tisku, grafiky, reklamy či designu bude mít dnes maličko speciální příchuť. Datum 1. dubna opět znamenalo příliv aprílových žertů, které s gustem zveřejňovala nejen média, ale především velké firmy působící v nejrozličnějších odvětvích. Vytvářet podrobný přehled by nás zaměstnalo pravděpodobně až do prvního máje, ale můžeme vám nabídnout alespoň ty aprílové zprávy, které jsou nejblíže oborům naší činnosti a zaujaly nás nejvíce.

MS-DOS dobývá mobily

Zažili jste éru osobních počítačů před nástupem operačního systému Windows? Stýská se vám po příkazovém řádku a rádi byste svůj moderní přístroj opět ovládali datlováním kouzelných slovíček na klávesnici? Váš Microsoft si toho všimnul a 1. dubna vypustil na světlo boží operační systém MS-DOS pro telefony Lumia. Operační systém se ovládá čistě příkazy a disponuje dokonce takovými vymoženostmí, jako je ASCII fotoaparát.

Samozřejmě, povídání o DOSu pro mobily uvěřil málokdo, ovšem stále se řadí mezi nejstylovější apríly letošního roku. Na druhou stranu se nejedná o úplnou fikci – aplikaci pro Windows Phone simulující MS-DOS a responsivní vůči některým příkazům si skutečné můžete stáhnout. Připomeňte si celý aprílový chyták zde: http://www.windowscentral.com/microsoft-launches-ms-dos-mobile

Nad ASCII fotoaparátem stále nepřestáváme žasnout.

Nad ASCII fotoaparátem stále nepřestáváme žasnout.

Černé ovce a dvouhlavá telata fotobanky

Pond5 je věru úctyhodným tržištěm nejrozličnějších mediálních souborů, kam si pro podklady a inspiraci chodí různí kreativní tvůrci – a jež plní neméně kreativní sorta přispěvatelů. Je tedy nevyhnutelné, že mezi fotografiemi, cliparty nebo videoklipy, jenž jsou na portálu k dispozici se občas vyskytne něco skutečně bizarního.

Byť výběr nejbizarnějších fotografií z databáze Pond5 není klasickým aprílovým žertem, člověk se nemůže ubránit pocitu, že si na začátku přeci jen někdo dělal legraci. Další úroveň zábavy nabízí přemýšlení o tom, k jakému účelu by se dané fotografie daly použít. Symbolizují snad svlečené panenky Barbie v mixéru nebezpečí, jenž představuje následování stereotypních vzorů krásy? A co žena olizující ostnatý kaktus? Odkazuje to na přitažlivost tequilly, nebo nebezpečí vášně? Tak či tak, doufáme, že se u výběru nočních můr ze skříně Pond5 budete bavit podobně dobře:
https://www.pond5.com/video-sound-effects-music-after-effects-photos-illustrations-images-3d-models/1/clipbin%3A972964.html?filter=psd

Některé fotografie zase zaujmou přílišnou doslovností.

Některé fotografie zase zaujmou přílišnou doslovností.

Konec ztraceným kostičkám

Všichni milovníci světoznámé stavebnice LEGO tuto zapeklitou situaci znají. Právě pečlivě skládáte své životní dílo jako model letadlové lodě Nimitz či Tančícího domu v Praze – a jak naschvál nemůžete ve své dekády střádané sbírce kostiček najít ten díl který potřebujete. Prohrabujete se v čím dál tím víc rozházené stavebnici, hledáte malinké červené bločky a přitom riskujete vážný úraz v podobě šlápnutí na kostku Lega bosou nohou.

Ve svém aprílovém videu vám firma slibuje řešení jednou provždy –  zázračné Lego Glasses, Vyhledáte si snadno požadované kostičky dle rozměrů či barvy, a kdo se umí otáčet, může využít i revolučního 360° vidění! Provedení v designu poplatném stavebnici samotné je samozřejmostí. Tohle by náhodou udělalo radost nejednomu milovníkovi Lega! Podívejte se zde: http://www.lego.com/en-us/campaigns/lego-glasses

Děti si nějak poradí, ale my starší už to bez brýli zkrátka nezvládáme.

 Když tři dimenze nestačí

Společnost Made In Space se sama o sobě zabývá hodně futuristickým výzkumem – vyvíjí 3D tiskové technologie pro kosmické stanice, které mají astronauty zbavit závislosti na náhradních dílech dovážených ze země a umožnit jim vytisknout si dle potřeba vlastní. Mimo jiné se společnosti podařilo vyvinout a otestovat první 3D tiskárnu operující v podmínkách nulové gravitace.

Ve svém aprílovém šprýmu však šli ještě dále do říše sci-fi. Oznámení vynálezu šestidimenzionálního 3D tisku, který by umožnil lidem překročit bariéru ovládání softwarových nástrojů skrz propojení 3D tisku s telekinezí je spíše nástrahou pro laiky, ale fantazii podněcuje řádně. Vytvářet trojrozměrné objekty pouhým pomyšlením na ně? Gandalf Bílý by závistí zprůsvitněl. Celé aprílový příspěvek si přečtěte na: http://www.madeinspace.us/made-in-space-unveils-6d-printing

Kdyby se ovšem nápadu Made In Space chytil nějaký schopný scénarista, výsledek by nás rozhodně zajímal.

Kdyby se ovšem nápadu Made In Space chytil nějaký schopný scénarista, výsledek by nás rozhodně zajímal.

 Aprílu vládly selfie a drony

Kompletní přehled aprílových žertů firem by byl příliš velkým soustem pro každého – podívejme se tedy alespoň na to, jaké trendy vévodily letošním aprílovým žertům. Většina z těch, které jsme zaregistrovali, se nějakým způsobem odvíjela od populárních technologií. Obuvnická značka Miz Mooz představila světu model bot umožňující vložit telefon do špičky a dělat si tak populární selfie, automobilka Honda zase přišla se speciálním modelem vozu, jehož vestavěný kamerový systém umožňuje pořizovat selfies klidně z bočního zrcátka. Řetězec potřeb pro domácí mazlíčky Unleashed by Petco ukázal, jak by mohla vypadat „selfie stick“ pro zvířátka lačnící po autoportrétech a výrobce mobilních telefonů Motorola předvedl tentýž nástroj ve vpravdě aristokratickém podání.

Do popředí se dostaly také drony – například armáda Spojených států amerických v žertu oznámila, že by ráda jejich prostřednictvím doručovala vojákům v přední linii pizzu čerstvě vytištěnou na 3D tiskárně. Stejným způsobem nabízí dodání sendvičů svým hladovým zákazníkům i řetězec občerstvení Jimmy John’s. Marketingové studio Cramer zase nabízí možnost prožitku virtuální reality ála Oculus Rift i pro vašeho psa. Není divu, že ze zápavy aprílových fórů, žertů a šprýmů šla mnohým hlava kolem – a tak se například Skype rozhodnul k aprílové mánii nepřipojit.

Lidé ze Skypu přitom nejsou žádní mrzouti - královsky se pobavíte již při čtení jejich design manuálu, který vám snad již brzy představíme.

Lidé ze Skypu přitom nejsou žádní mrzouti – královsky se pobavíte již při čtení jejich design manuálu, který vám snad již brzy představíme.

Za inspiraci při hledání aprílových žertů děkujeme mimojiné obsáhlým přehledům na serverech AdWeek a TIME . Zaujal vás nějaký jiný šprým? Podělte se námi třeba na Facebooku!

Doporučte nás...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Digg this