404 Not Found.

Úlovky ze sítě #12: „antipolicejní“ reklama a palety mistrů

nahled_legoAni tento pátek nebudete ochuzeni o pravidelný výběr zajímavostí a perliček ze světa tisku, grafiky, designu a reklamy, které uvízly v našem cedníku. Tentokrát se dočtete například o originální reklamě, která se schovává před moskevskými policisty, nebo si budete moci prohlédnout palety, na nichž míchali své barvy nejslavnější malíři historie.

 

Pozor, blíží se России!

Kvůli embargu na dovoz potravin ze zemí Evropské unie, které Rusko vloni zavedlo v reakci na obdobné sankce z opačného směru, si obyvatelé (nejen) Moskvy musí na spoustu vybraných lahůdek nechat zajít chuť. Podniky, specializované na prodej právě takového zboží, zažívají ještě krušnější časy. Ne tak italské lahůdkářství Don Giulio Salumeria. V kampani na pomezí reklamy a „publicity stunt“ (trik na zviditelnění) jim ruská agentura The 23 nechala vyrobit speciální reklamní poutače vybavené kamerovou technologií schopnou detekovat uniformy ruských policistů. Reklama lákající k návštěvě krámu plného pravých italských dobrot se v okamžiku změní na jinou, jakmile zmerčí strážce zákona. Jak si ovšem reklama poradí s „tajnými“, zdroj z Adweeku neuvádí.

(Ne)obyčejný mikrosvět plastikových panáčků

„Kdo si hraje, nezlobí“, praví známé pořekadlo. Francouzský fotograf Samsofy Pardugato tak může být dost možná nejméně zlobivým člověkem na světě. Figurky a díly z nestárnoucí stavebnice LEGO umisťuje do nezvyklých, legračních situací, ať již venku nebo vevnitř. Umně naaranžované scénky neméně umně fotografuje a výsledky kolikrát vzbudí upřímný úsměv. Co takhle lego krotitel šneků drezůrující svého svěřence?   Či umývač oken, který dostal na starost čistotu objektivu fotooaparátu? Samozřejmě, fotografování umělohmotných postaviček v každodenních situacích jsme zde už měli (vzpomeňme například na vynikající Stormtroopers 365 ), ale Samsofy Pardugato vás pobaví také znamenitě. Jeho nejnovější výtvory můžete sledovat na jeho Facebookové stránce.

Bonus pro milovníky filmu - které dvě postavy vedou na této fotografii nerovný souboj? Ti nejbystřejší možná tipnou i konkrétní díl ságy,.

Bonus pro milovníky filmu – které dvě postavy vedou na této fotografii nerovný souboj? Ti nejbystřejší možná tipnou i konkrétní díl ságy,.

 

Pět kousků denního chleba grafikova

Přehledně, srozumitelně a přitom zajímavě – tak přibližuje Creative Director ze společnosti Shockworks Filip Hanák pět základních principů grafického designu. Zkušení designéři budou jistě souhlasit (nebo naopak kvalifikovaně polemizovat) ale pro laiky a začátečníky se jedná o skutečně užitečný text, který jim může pomoci soustředit se na aspekty jejich tvorby, v nichž mají mezery.  Jednoduché rady, jejichž čtení málo času zabere a mnoho ušetří, najdete na severu Businesspro.cz.

Na vizitkách fiktivního holiče Vouse ukazuje Hanák kreativní práci s prázdným prostorem.

Na vizitkách fiktivního holiče Vouse ukazuje Hanák kreativní práci s prázdným prostorem.

 Co prozradí o malíři paleta?

Nakoukli jsme do kuchyně grafikům, na závěr nakoukneme do kuchyně slavným malířům. Německého umělce Matthiase Schallera napadlo shromáždit z rozličných sbírek fotografie palet, na nichž slavní malíři historie míchali barvy dost možná na svá nejznámější díla. A výsledek stojí za pozornost. Stejně, jak je osobitý autorský rukopis na jejich obrazech, se jejich styl projevuje i na jejich paletách. Z palety Georgese Seurata je kupříkladu poznat jeho osobitá pontilistická malba, paleta Williama Turnera zase barvami i stylem míchání připomíná jeho romantické krajiny, Kandinského paleta je skoro k nerozeznání od jeho abstraktnějších kompozic. V bohatém výběru se ovšem objevují i další světoznámá jména – od Vincenta Van Gogha a Edgara Degase až po Pabla Picassa či dokonce Alfonse Muchu. Celou Schallerovu sbírku si prohlédnete zde, z tuzemských serverů přinesl reprezentativní výběr web CreativeLife.

Mimořádnou úhledností, co se "správy barev" na paletě týče, vnikal Eugene Delacroix. Mimochodem, povšimněte si i unikátních tvarů palet, který si malíři přizpůsobili tak, aby jim paleta co nejlépe pasovala do ruky.

Mimořádnou úhledností, co se „správy barev“ na paletě týče, vnikal Eugene Delacroix. Mimochodem, povšimněte si i unikátních tvarů palet, který si malíři přizpůsobili tak, aby jim paleta co nejlépe pasovala do ruky.

 

Doporučte nás...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Digg this
404 Not Found.