404 Not Found.

Úlovky ze sítě #10: Mad Men a video-in-print

nahled_antmanV pravidelném přehledu zajímavostí ze světa tisku, grafiky, designu a reklamy se nám tentokrát sešly skutečné celebrity. Ant-Man, Don Draper nebo třeba samotný William Shakespeare – všechna tato jména se mihla na internetu ve spojitosti s některou z tiskových nebo marketingových disciplín. A k tomu se podíváme na jeden zajímavý tah od Chevroletu – videoreklamu vloženou přímo do časopisu.

I mravenci mají své hrdiny

Příznivci marvelovského univerza již nedočkavě vyhlížejí červencovou premiéru nového blockbusteru Ant-Man, představujícího dalšího z populárních komiksových hrdinů v podání herce Paula Rudda. Jak již název napovídá, hlavní protagonista má superschopnosti podobné těm reálným mravenčím – umí se zmenšovat a zároveň nabývá na síle. Na mravenčího hrdinu do kina teď nově zvou i mravenčí billboardy, které se začaly jako houby po dešti zjevovat v ulicích několika australských měst. Nechybí ani miniaturní zastávka hromadné dopravy s plakátem s k filmu – zřejmě pro mravence čekající na Anto-bus. Inu, ani reklama nemusí být vždy megalomanská – od doby, co si malých billboardů lidé poprvé všimli, nafotili a nasdíleli je, obletěly internet třikrát. Více fotografií najdete například na AdWeeku.

Budou-li australští řidiči opatrní a sběratelé suvenýrů umírnění, zůstanou mravenčí billboardy na svých místech až do premiéry.

Budou-li australští řidiči opatrní a sběratelé suvenýrů umírnění, zůstanou mravenčí billboardy na svých místech až do premiéry.

 Video naleznete na straně 45. Příjemnou zábavu

Netradičním způsobem se rozhodla propojit svět tištěných a interaktivních médií automobilka Chevrolet. Do předplatitelských výtisků aktuálních čísel časopisu Esquire a Popular Mechanics umístila dvoustránkovou tištěnou reklamu na terénní model Chevy Colorado doplněnou o hardwarový modul společnosti Americhip, který začne při nalistování dané stránky přehrávat reklamní video. Inovativní a zajímavé? Rozhodně. Otázkou zůstává, zdali v éře augmentované reality není tato větev inovací spíše slepá. Tím spíše, když realizace takové kampaně stojí nemalé peníze, jak přiznali i marketingoví specialisté Chevroletu.  Více se dočtete třeba na serveru Tubefilter, níže se také můžete podívat na samotné reklamní video

Špinavá stránka Shakespearova slovníku

Přínos nejslavnějšího britského dramatika Williama Shakespeara  pro anglický jazyk a evropské drama je neoodiskutovatelný. Nelze však zapomenout ani na to, že vyjma shakespearovského sonetu a desítek dodnes hraných divadelních her mu lze přičíst také autorství mnoha košatých, květných i ostrých a štiplavých urážek, jež do svých děl zakomponoval. Stovku vybraných a precizně setříděných do tématických kategorií si nyní můžete pověsit třeba nad postel – e-shop Charley Chartwell prodává stylovou infografiku jako plakát o rozměrech 45×61 cm za necelých 22 USD. Objednávat můžete zde, rozšířené info najdete třeba na Ebookfriendly.com.

"Thou hast in thy skull no more brain than I hane in my elbows" - William Shakespeare

„Thou hast in thy skull no more brain than I have in my elbows“ – William Shakespeare

 Kdo je dvorním kreslířem agentury Sterling Cooper?

Milionovou sledovaností, rozsáhlou komunitou fanoušků i čtyřmi cenami Emmy za nejlepší dramatický seriál se může pyšnit americký seriál Mad Men, odehrávající se v prostředí fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper v 60. – 70. letech 20. století. Definitivně skončí letos v květnu finálovým dílem sedmé série, což poskytuje symbolickou příležitost podívat se do jeho zákulisí. Koproducent seriálu Josh Weltman, mozek všech fiktivních reklamních kampaní, které se v seriálu objevily, se pro server Vulture.com podrobně rozhovořil o tom, jak detailní práci si tvůrčí tým dal s tím, aby postupy a produkty zobrazované v seriálu byly naprosto dobově věrné a rozebral i některé jednotlivé reklamní kampaně, které hrály v seriálu klíčovou roli. Velmi zajímavý rozhovor, který zdaleka nemusí ocenít pouze diváci seriálu, naleznete zde: http://www.vulture.com/2015/04/mad-men-advertising-don-draper-creative-genius.html

Neméně zajímavý by určitě byl i rozhovor s designéry kostýmů a interiérů. Duch doby je pro Mad Men důležitý - a tvůrci jej dokáží mistrně imitovat.

Neméně zajímavý by určitě byl i rozhovor s designéry kostýmů a interiérů. Duch doby je pro Mad Men důležitý – a tvůrci jej dokáží mistrně imitovat.

 

Doporučte nás...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Digg this
404 Not Found.