404 Not Found.

Úlovky ze sítě #1 : Valentýnské speciality a maďarské bankovky

ulovky1_nahledVe vlnách internetu se každý den objevuje mnoho zajímavostí ze světa tisku, grafiky, designu i reklamy. Mnohé z nich ovšem klesnou na dno stejně rychle, jako vypluly napovrch – jednou zmizí z facebookového newsfeedu a podruhé je třeba najdou už jen vytrvalí hledači pokladů. Rozhodli jsme se vám  na našem blogu pravidelně přinášet výběr toho nejlepšího, na co jsme v uplynulých týdnech narazili- Ať už pro poučení, pobavení či inspiraci – u nás vždy najdete čerstvé „úlovky ze sítě“ a snadno je dohledáte.

Valentýnka od Platóna

Dost možná nejkreativnější valentýnská přání letošního roku má na svědomi britský designér, ilustrátor a také stand-up komik Ben Kling. Na svém tumblru publikoval sérii tématických valentýnských přání vložených do úst  slavným osobnostem prastaré i nedávné historie. Od Platóna a Sokrata, přes Williama Shakespeara a Charlese Darwina až k Marii Curie-Sklodowské a dokonce Nelsonu Mandelovi. Barevná a takřka roztomile nakreslená přání plná chytrých slovních hříček a humoru samozřejmě neudělají takovou radost těm, jenž nevládnou anglickým jazykem, ale nápad a jiskru jim snad nikdo upřít nemůže.

Originály přání si můžete koupit na oficiálních stránkách autora, ovšem Ben Kling je evidentně dělá spíše pro radost. Jak sám říká: „Valentýnky jsou na prodej, ale pokud máte obavy, že k vám nedojdou včas, prostě si je vytiskněte. Kdyby vám bylo líto, že jste neplatili, můžete mi něco poslat později.“

darwin mandela nietzsche sklodowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sliny před očima

Pugét růží je sice krásná věc, ale rčení o „lásce procházející žaludkem“ se jaksi vymyká. Mnoho lidí tak pro svůj protějšek volí jako valentýnský dárek sladkou pozornost v podobě kvalitní čokolády. Neznamená to ovšem, že by člověk musel oželet vizuální požitek – zejména když si výrobci čokolád (potažmo jejich obaloví designéři) uvědomují, že člověk nakupuje a jí i očima. Designéři z 99designs.com vybrali 10 výrobců, kteří se skutečně snaží, aby člověka při pohledu na jejich čokolády ovládl Pavlovův reflex ještě před rozbalením. Pokochat se můžete na http://99designs.com/designer-blog/2015/02/10/artisanal-chocolate-packaging/ , některé obaly čokolád jsou doslova výstavní. V tuzemských obchodech však pohříchu takovéto čokolády většinou neuvidíme.

Pro dobroty od Wellington Chocolate Factory byste se kupříkladu museli vypravit až na Nový Zéland. To už do Valentýna pravděpodobně nestihnete, i kdybyste pro svou polovičku takříkajíc "šli až na kraj světa".

Pro dobroty od Wellington Chocolate Factory byste se kupříkladu museli vypravit až na Nový Zéland. To už do Valentýna pravděpodobně nestihnete, i kdybyste pro svou polovičku takříkajíc „šli až na kraj světa“.

Bankovky, které by bylo škoda zmuchlat

Maďarsko se stejně jako Česká republika do eurozóny nikterak horečnatě nehrne  – a stejně jako my budem ještě nějakou dobu platit Palackými a Němcovými, ani forinty se zřejmě nedočkají brzkého faceliftu. Jestli ale Maďaři budou někdy skutečně přecházet na Euro, měli by si vzpomenout na magisterský projekt talentované studentky designu Barbary Bernátové, která navrhnula vizuál bankovek fiktivního maďarského eura. Na přední straně zpodobnila typickou maďarskou zvířenu, na druhé straně zase domácké rostliny. Nechybí místo na zákonem dané informace či ochranné prvky. Na první pohled to nemusí znít nikterak světoborně, ale podívejte se sami třeba na portále Behance.net : bankovky jsou krásné a vkusné, svěží i decentní. Takové by bylo líto zmačkat nejen Strýčkovi Skrblíkovi.

Nic proti Isztvánu Karólymu, ale v konkurenci ladné zvěře neobstojí.

Nic proti Isztvánu Karólymu, ale v konkurenci ladné zvěře neobstojí.

Doporučte nás...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Digg this
404 Not Found.