404 Not Found.

Prohlédněte si vizitky krajů České republiky

Vizitky krajů ČRPo úspěšném publikování přehledu vizitek ministerstev České republiky jsme se rozhodli obdobným způsobem oslovit tiskové odbory nejvyšších územně správních celků ČR – tedy krajů. Poprosili jsme je o zaslání libovolné vizitky, která je používána zaměstnanci kraje v oficiálním styku – a to v libovolném formátu – od PDF po scan či fotografii. Zároveň jsme se v případě souhlasu snažili pro zajímavost připojit i loga jednotlivých krajů. Přehled obojího si můžete prohlédnout v následujícím článku:

Logo kraje, kde bydlíte, znáte určitě velmi dobře – přeci jen se s ním člověk setkává takřka denně. Na budovách, plakátech, tištěných materiálech i v internetové sféře. Co se ovšem týče rozpoznání vizuálních symbolů ostatních krajů České republiky, výsledek již tak slavný nebývá. Vyjma vizitek jsme tudíž  zástupce krajů požádali o souhlas s uveřejněním loga, kterému bylo ve většině případů vyhověno. Logo kraje je totiž často výrazným prvkem nejen na vizitkách, ale v rámci vizuální identity subjektu obecně. Sluší se tedy prohlédnout si jej „v plné parádě“. Zhruba polovina krajů své oficiální vizitky opatřuje místo loga znakem kraje. U některých používá vizitky s logem kraje pouze hejtman a další vysoce postavení pracovníci kraje, zaměstnanci mají návrh s logem.

Reakce ze strany pracovníků z tiskových odborů či kanceláří hejtmanů byly v zásadě vstřícné a materiály se povedlo sesbírat od naprosté většiny krajů. Všem osobám, které s námi spolupracovaly, tímto děkujeme. K žádosti se nikterak nevyjádřil Ústecký kraj, Olomoucký kraj zatím poskytl pouze logo. Přesto věříme, že pro vás tento přehled bude zajímavý a pomůže k lepší orientaci v symbolech, barvách a vizuálnímu stylu jednotlivých krajů.

 

Středočeský kraj (http://www.kr-stredocesky.cz/)

Logo Středočeského kraje

 

vizitka_stredocesky_kraj_zsv

 

Karlovarský kraj (http://www.kr-karlovarsky.cz/)

Logo Karlovarského kraje

 

Vizitka Karlovarského kraje

 

Moravskoslezský kraj (http://www.kr-moravskoslezsky.cz/)

Logo Moravskoslezského kraje vizitka_moravskoslezsky_kraj_zsv

 

Zlínský kraj (http://www.kr-zlinsky.cz/)

Vizitka Zlínského kraje

 

 Jihomoravský kraj (http://www.kr-jihomoravsky.cz/)

Logo Jihomoravského kraje Vizitka Jihomoravského kraje

 

 Královehradecký kraj (http://www.kr-kralovehradecky.cz/)

Logo Královehradeckého kraje Vizitka Královehradeckého kraje

 

 Pardubický kraj (http://www.pardubickykraj.cz/)

Vizitka Pardubického kraje - černobílá Vizitka Parubického kraje - barevná

 

Kraj Vysočina (http://www.kr-vysocina.cz/)

Logo Kraje Vysočina Logo Kraje Vysočina Logo Kraje Vysočina

 

 

Liberecký kraj (http://www.kraj-lbc.cz/)

Logo Libereckého kraje Vizitka Libereckého kraje

 

 Olomoucký kraj (http://www.kr-olomoucky.cz/)

Logo Olomouckého kraje
Logo Olomouckého kraje - modrý podklad

 

 

 Jihočeský kraj (http://www.kraj-jihocesky.cz/)

Vizitka Jihočeského kraje

Plzeňský kraj (http://www.plzensky-kraj.cz/)

Speciální poděkování patří Plzeňskému kraji, z něhož nám došly poštou hned několikeré vizitky – jak od zaměstnanců kanceláře hejtmana, tak od členů krajské rady. Vizitky byly často oboustranné, s českou a anglickou jazykovou mutací, měli jsme dokonce to štěstí se podívat, jaké vizitky používá kraj ve styku s asijskými partnery. Ze scanu není poznat, že vizitky radních jsou tištěny na strukturovaném papíře, přičemž u každého typu je použita mírně odlišná struktura. Vizitky tak působí originálně a reprezentativně.

Viz_scan

Viz_scan3 Viz_scan4 Viz_scan5

 

Zajímají vás také vizitky českých ministerstev? Nebo byste se chtěli spíše podívat na to, jaké vizitky používají čeští grafici či špičky z oboru SEO a online marketingu, Pročtěte si náš blog a dozvíte se další zajímavosti nejen o vizitkách. Nápady, tipy a připomínky posílejte na janik@reptisk.cz

Doporučte nás...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Digg this
404 Not Found.