Prohlédněte si vizitky krajů České republiky

Vizitky krajů ČRPo úspěšném publikování přehledu vizitek ministerstev České republiky jsme se rozhodli obdobným způsobem oslovit tiskové odbory nejvyšších územně správních celků ČR – tedy krajů. Poprosili jsme je o zaslání libovolné vizitky, která je používána zaměstnanci kraje v oficiálním styku – a to v libovolném formátu – od PDF po scan či fotografii. Zároveň jsme se v případě souhlasu snažili pro zajímavost připojit i loga jednotlivých krajů. Přehled obojího si můžete prohlédnout v následujícím článku:

Logo kraje, kde bydlíte, znáte určitě velmi dobře – přeci jen se s ním člověk setkává takřka denně. Na budovách, plakátech, tištěných materiálech i v internetové sféře. Co se ovšem týče rozpoznání vizuálních symbolů ostatních krajů České republiky, výsledek již tak slavný nebývá. Vyjma vizitek jsme tudíž  zástupce krajů požádali o souhlas s uveřejněním loga, kterému bylo ve většině případů vyhověno. Logo kraje je totiž často výrazným prvkem nejen na vizitkách, ale v rámci vizuální identity subjektu obecně. Sluší se tedy prohlédnout si jej „v plné parádě“. Zhruba polovina krajů své oficiální vizitky opatřuje místo loga znakem kraje. U některých používá vizitky s logem kraje pouze hejtman a další vysoce postavení pracovníci kraje, zaměstnanci mají návrh s logem.

Reakce ze strany pracovníků z tiskových odborů či kanceláří hejtmanů byly v zásadě vstřícné a materiály se povedlo sesbírat od naprosté většiny krajů. Všem osobám, které s námi spolupracovaly, tímto děkujeme. K žádosti se nikterak nevyjádřil Ústecký kraj, Olomoucký kraj zatím poskytl pouze logo. Přesto věříme, že pro vás tento přehled bude zajímavý a pomůže k lepší orientaci v symbolech, barvách a vizuálnímu stylu jednotlivých krajů.

 

Středočeský kraj (http://www.kr-stredocesky.cz/)

Logo Středočeského kraje

 

vizitka_stredocesky_kraj_zsv

 

Karlovarský kraj (http://www.kr-karlovarsky.cz/)

Logo Karlovarského kraje

 

Vizitka Karlovarského kraje

 

Moravskoslezský kraj (http://www.kr-moravskoslezsky.cz/)

Logo Moravskoslezského kraje vizitka_moravskoslezsky_kraj_zsv

 

Zlínský kraj (http://www.kr-zlinsky.cz/)

Vizitka Zlínského kraje

 

 Jihomoravský kraj (http://www.kr-jihomoravsky.cz/)

Logo Jihomoravského kraje Vizitka Jihomoravského kraje

 

 Královehradecký kraj (http://www.kr-kralovehradecky.cz/)

Logo Královehradeckého kraje Vizitka Královehradeckého kraje

 

 Pardubický kraj (http://www.pardubickykraj.cz/)

Vizitka Pardubického kraje - černobílá Vizitka Parubického kraje - barevná

 

Kraj Vysočina (http://www.kr-vysocina.cz/)

Logo Kraje Vysočina Logo Kraje Vysočina Logo Kraje Vysočina

 

 

Liberecký kraj (http://www.kraj-lbc.cz/)

Logo Libereckého kraje Vizitka Libereckého kraje

 

 Olomoucký kraj (http://www.kr-olomoucky.cz/)

Logo Olomouckého kraje
Logo Olomouckého kraje - modrý podklad

 

 

 Jihočeský kraj (http://www.kraj-jihocesky.cz/)

Vizitka Jihočeského kraje

Plzeňský kraj (http://www.plzensky-kraj.cz/)

Speciální poděkování patří Plzeňskému kraji, z něhož nám došly poštou hned několikeré vizitky – jak od zaměstnanců kanceláře hejtmana, tak od členů krajské rady. Vizitky byly často oboustranné, s českou a anglickou jazykovou mutací, měli jsme dokonce to štěstí se podívat, jaké vizitky používá kraj ve styku s asijskými partnery. Ze scanu není poznat, že vizitky radních jsou tištěny na strukturovaném papíře, přičemž u každého typu je použita mírně odlišná struktura. Vizitky tak působí originálně a reprezentativně.

Viz_scan

Viz_scan3 Viz_scan4 Viz_scan5

 

Zajímají vás také vizitky českých ministerstev? Nebo byste se chtěli spíše podívat na to, jaké vizitky používají čeští grafici či špičky z oboru SEO a online marketingu, Pročtěte si náš blog a dozvíte se další zajímavosti nejen o vizitkách. Nápady, tipy a připomínky posílejte na janik@reptisk.cz

Doporučte nás...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Digg this