Levná tiskárna plakátů přináší nepříjemná překvapení

plakatKvalitně navržený a zpracovaný plakát je pro veřejnou akci tím, co pro jednotlivce vizitka – s rozdílem, že vizitku vaší akce nevidí pouze člověk, jemuž ji podáte do ruky, nýbrž se u ní zastavují tisíce kolemjdoucích denně. Ať už pořádáte rockový koncert, slavnostní ples či slevovou akci pro zákazníky, je dobré mít na paměti, že plakát řekne potenciálnímu návštěvníkovi mnoho. Právě na základě plakátu si vytváří prvotní dojem, který může mít zásadní vliv na účast, přičemž mnohdy nejsou rozhodujícím kamínkem na vahách zveřejněné údaje, ale grafická úprava a – kvalita tisku.

“Levně” bývá převlečené “draho”

Zadání tisku plakátů může zprvu vypadat jako triviální záležitost. Pošlu návrh, zadám formát a počet kusů – a vzápětí mohu spustit propagační kampaň. Leckdo by mohl podlehnout iluzi, že výsledek se u jednotlivých tiskáren nemůže výrazně odlišovat a hlavním kritériem výběru je tedy cena za kus. Opak je ale pravdou – a kvalitativní rozdíly mezi levnými tiskárnami plakátů a dražšími, leč certifikovanými firmami mohou být skutečně propastné. Pořekadlo “Nikdo není tak bohatý, aby si mohl dovolit kupovat levné věci,” může znít jako klišé. Ovšem klišé nabyde překvapivě konkrétních rozměrů, dodá-li vám levná tiskárna plakáty, které barevně nesouhlasí s vaší předlohou a návdavkem jsou vytištěny na papíře, který byste použili na balení porcelánového servisu po babičce, nikoli však na výlep. Následující řádky pojednávají o tom, proč raději nevybírat levnou tiskárnu plakátů a na co při hledání vhodného zhotovitele zakázky dbát.

Sáhněte po správném papíru

K tomu, aby váš plakát vypadal hezky, nestačí pouze esteticky poutavý návrh – musí být také vytišten na vhodném papíře. Při tisku plakátů se používá několik druhů papíru dle účelu a umístění plakátu, a levná tiskárna vám nemusí při volbě papíru vždy dobře poradit.. Prvním typem je tzv. billboardový papír. Obyčejný hrubý papír bez povrchové úpravy se používá zejména v případech, kdy se na plakát koukají kolemjdoucí z velké dálky. Pokud jste někdy zkoumali zblízka reklamní billboard, víte, že z dálky zřetelný obraz se vám před očima změní ve změť barevných teček. Na tento typ papíru se totiž tiskne v nižších rozlišeních a výsledkem je tak plakát s hrubým rastrem (“zrnem”).

Na běžné výlepové plochy je vhodný tzv. plakátovací papír. Pohled na zanedbávané plakátovací plochy dokládá, že tento typ papíru má životnost omezenou zhruba v řádu měsíců – nepředpokládá se totiž, že by zákazník chtěl jednorázovou akci propagovat po dlouhý časový úsek. Plakátovací papír taktéž neprochází povrchovou úpravou, ovšem tiskové rozlišení je výrazně lepší než u billboardů, což zaručuje lepší čitelnost obsažených informací i z takřka bezprostřední blízkosti.

Nejvyšší možnou kvalitu a trvanlivost pak zaručuje křídový papír. Používá se zejména pro tisk fotografií a obrazů, ovšem hodí se i na plakáty – obzvlášť v těch případech, kdy je důležitý každý detail. Dobrým příkladem budiž dekorace v kadeřnictvích, drogeriích, kosmetických salónech, fitness centrech a podobných provozech. Tam, kde se pěstuje kultura těla či zboží, by měly viset věrohodné předobrazy. Tisk na kvalitní křídový papír však zdůrazní každou chybu a defekt – a právě proto je jeho realizace v levné tiskárně sázkou do loterie.

Jak se nespálit při dotisku

Vyjma typu papíru rozhoduje o výsledném dojmu z plakátu také kvalita tisku. Levná tiskárna plakátů má leckdy potenciál zklamat v mnoha ohledech. Nemusí se jí podařit dodržet barevnost dle vámi dodaného vzoru, problematické mohou být taktéž přechodové odstíny. V případě, že byste potřebovali zadat tiskárně dotisk dalších plakátů, vyplatí se zvolit tiskárnu, která své stroje pravidelně měří a seřizuje – je-li některý z aspektů údržby a kontroly zanedbán, mohou mít dotištěné plakáty odlišnou barevnost oproti původní várce. Dobrou pomůckou při výběru kvalitní tiskárny jsou ISO standardy, které zaručují, že kvalita tisku prošla úzkým sítem důkladné odborné kontroly. Zejména u jednorázové propagace akcí je důležitý také termín dodání. Stává se, že je nutno udělat kvalitní plakáty na poslední chvíli a má-li být reklama efektivní, jakákoli prodleva je nežádoucí. Levná tiskárna vás může nechat na holičkách – certifikovaná dodací lhůtu dodrží.

Plakáty bez kompromisu mezi kvalitou a rychlostí

Reptisk.cz garantuje svým zákazníkům nejen včasné zhotovení a doručení (do 24 hodin po celé ČR), ale především špičkovou kvalitu a vstřícné služby v každém aspektu tisku plakátů. Nabízíme barevný tisk již v malých nákladech, přičemž svůj návrh můžete realizovat přímo v našem přehledném a uživatelsky vlídném online editoru. Plakáty tiskneme již od jednoho kusu – objednávte tedy skutečně jen tolik plakátů, kolik doopravdy upotřebíte. Většinu běžných tiskovin u nás lze objednat taktéž prostřednictvím internetu – a narazíte-li v průběhu vaší objednávky na zádrhel, rádi využijeme 22 let nashromážděných zkušeností v oboru, abychom vám pomohli zvolit optimální řešení. Ostatně, nemusíte se spoléhat pouze na naše ujištění, ale také na objektivně platné garance. Jako jediní v ČR jsme držiteli mezinárodního kvalitativního certifikátu PSO uděleným certifikační agenturou UGRA ze Švýcarska. Patříme taktéž do elitního klubu tiskáren s certifikátem o shodě ISO 12647-2:2004/Amd1:2007 a ISO 12647-7:2007 uděleným nezávislou referenční společností GRAFIE. Kvalita vašich plakátů je tedy i naším osobním zájmem.

Doporučte nás...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Digg this