404 Not Found.

3 perličky z PSO certifikace

Na audit kvality PSO od nezávislé švýcarské agentury UGRA jsme se připravovali více než rok.. V našem případě pak audit prováděl přímo managing director Erwin Widmer. Že bude audit velmi náročný jsme věděli-ostatně příprava na certifikaci trvala déle než 14 měsíců. I tak nás ale některé momenty překvapily. Vybral jsem tři nejzajímavější momenty:

Důvěřuj, ale prověřuj

Barevnost monitorů a tiskovin se měří pomocí sond. Ty samozřejmě stárnou a tak se musí obnovovat. Každá sonda tak má jen omezenou dobu životnosti. V naší tiskárně jich máme několik. Že se budou měřit  tiskové výstupy jsme věděli. Nicméně pan Widmer šel dál a rozhodl se nevěřit cizímu certifikátu a začal měřit naše měřící sondy. Samozřejmě jej také zajímalo, s jakou odchylkou proti sobě měří.

Nestačí změřit tisky, je nutné změřit i měřáky

Nestačí změřit tisky, je nutné změřit i měřáky

Šaty dělaj grafika

Že má grafik mít pořádný monitor a musí jej umět zkalibrovat je jasné. Musí jej mít i správně osvětlený, ale když jsme zjistili, že se bude hodnot i takový detail, jako je barva oblečení a stěn, museli jsme naše bílé stěny přetřít na bílo-šedé. 

 

Jeden moment, jeden klíč aneb ztratili jsme 5%

Když jsme kontrolovali kvalitu ofsetového tisku, všiml si Erwin Widmer na tiskárně nevynulovaného momentového klíče. Jelikož se tak snižuje přesnost nástroje, ihned nám strhl 5% z hodnocení. Naštěstí jsme se i tak vešli do limitu a v certifikaci jsme prošli. Nicméně tento moment je hezkým dokladem o náročnosti celého auditu.

Nevynulování tohoto klíče se nevyplatilo

Nevynulování tohoto klíče se nevyplatilo

 

 

Doporučte nás...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Digg this
404 Not Found.