Archiv pro štítek: nanografie

404 Not Found.

7+1 otázek pro: Martin Novotný, majitel Grafie CZ

Martin Novotný

Martin Novotný

Martin Novotný je jméno, které není třeba v české polygrafii příliš představovat. Majitel společnosti Grafie CZ, české nezávislé certifikační agentury, vydavatel Novin pro grafický průmysl a velký propagátor tisku. Nebo jak on říká – tištěné reprodukce textu a obrazu. V našem rozhovoru vyjadřuje jasné názory na technologické směřování polygrafie a také vysvětluje, proč je pro jeho noviny důležité, aby byly tištěné.

Celý příspěvek

404 Not Found.

7+1 otázka pro: Petr Jetel, XEROX CZECH REPUBLIC s.r.o

Petr Jetel, Product Manager PSG Xerox

Petr Jetel

Petr Jetel je v české pobočce Xerox zodpovědný za oblast produkčních digitálních tiskových strojů. Petr dříve působil ve společnosti Canon a ještě před tím také ve společnosti Heidelberg. Zajímalo nás, jak Petr vnímá současný stav v polygrafii, jaké vidí trendy a co považuje za důležité.

V bonusové otázce pak prozradí nejen jakou tiskárnu on osobně používá, ale také, jakou si koupí příště.

Celý příspěvek

404 Not Found.

Tiskárna budoucnosti jako ze Star Treku

O tom, jak se změní budoucnost tisku a polygrafie obecně se mnoho píše, mluví i diskutuje. Před deseti lety to měl být digitální tisk, který nahradí ofsetový. A i když se každoročně vytiskne digitálně neuvěřitelný bilión stran, jsou to jen 2% celkové produkce. Ze všech předpovědí a vizionářů však ční jedno jméno. Benny Landa. Proč? Protože se už jednou trefil. Celý příspěvek