Archiv pro štítek: fotobanka

404 Not Found.

 „Neuronové sítě jsou trošku jako z Terminátora,“  říká Vítězslav Válka

vita-valka-small

 

Aby náš pohled na autotagging nebyl úplně jednostranný, rozhodli jsme se zeptat na pár dotazů, které nás zajímaly, přímo někoho z Pond5. Na otázky týkající se implementace, fungování a budoucnosti autotaggingu nám ochotně odpověděl Vítězslav Válka, šéf vývoje produktu.

 

Celý příspěvek

404 Not Found.

Vyzkoušeli jsme autotagging fotobanky Pond5

nahledNa začátku dubna spustila fotobanka Pond5 velice zajímavou službu „Auto-Tagging“, kterou lze v daném odvětví označit přívlastkem „jedinečná“. Fotografie, ilustrace a videa nahraná prodávajícími jsou nyní automaticky doplňována o klíčová slova, k čemuž Pond5 využívá principu umělých neuronových sítí. Možnostmi autotaggingu se již zabývaly některé další společnosti, jako například bulharský start-up Imagga, ještě nikdy ovšem nebyla tato funkce natolik integrována přímo do fotobanky. Přirozeně nás lákalo vyzkoušet, nakolik spolehlivý tento nástroj doopravdy je.

Celý příspěvek

404 Not Found.

Úlovky ze sítě #3: Vince Vaughn a QR přešlapy

Vincent Vaughn stock photo „Úlovky ze sítě“ vám opět přináší zajímavosti ze světa tisku, grafiky, designu či reklamy, které náš škuner zachytil během svého kličkování ve vodách globální internetové sítě. Dnes se dozvíte něco o tom, jak by se rozhodně neměly používat QR kódy, podíváme se na staré reklamy, které by dnes bezesporu vzbudily hotové pozdvižení a zjistíme, jaký netradiční propagační krok zvolili tvůrci filmu Unfinished Business.

Celý příspěvek