Archiv pro štítek: design

404 Not Found.

Úlovky ze sítě #24: český florbal a Pantone Café

nahled_pantone_cafePáteční Úlovky ze sítě opět přinášejí porci aktualit a zajímavostí ze světa tisku, reklamy, grafiky či designu. Dnes se podíváme, co za podobou starších i novějších log olympijských her vidí tříleté dítě, zjistíme, jak dopadl kompletní redesign vizuální podoby českého florbalu a alespoň obrazem navštívíme jednu unikátní kavárnu v Monaku, kde nemusíte dumat nad tím, jakou barvu má podšálek.

Celý příspěvek

404 Not Found.

„Když budou lidé koukat na hezké věci, budou chtít hezké věci,“ říká Martin Kalda

martin_kaldaOnline magazín o grafice a designu Design portál přináší čerstvé informace a zajímavosti z oboru již 10 let. Využili jsme této příležitosti, abychom se jeho zakladatele a šéfredaktora Martina Kaldy, jinak také Art Directora v Ogilvy One a člena Art Directors Club Czech Republic, zeptali na několik otázek týkajících se Design portálu samotného  i českého designu obecně.

Celý příspěvek

404 Not Found.

Úlovky ze sítě #2: oscarové ohlédnutí a kult Helveticy

stickerPravidelná rubrika „Úlovky ze sítě“ vám opět představí zajímavosti ze světa tisku, grafiky, designu či reklamy, které náš škuner zachytil během svého kličkování ve vodách globální internetové sítě. Tentokrát o jednom (ne)oblíbeném fontu, photoshopové magii či Oscary ověnčeném Grandhotelu Budapešť.

Celý příspěvek

404 Not Found.

Úlovky ze sítě #1 : Valentýnské speciality a maďarské bankovky

ulovky1_nahledVe vlnách internetu se každý den objevuje mnoho zajímavostí ze světa tisku, grafiky, designu i reklamy. Mnohé z nich ovšem klesnou na dno stejně rychle, jako vypluly napovrch – jednou zmizí z facebookového newsfeedu a podruhé je třeba najdou už jen vytrvalí hledači pokladů. Rozhodli jsme se vám  na našem blogu pravidelně přinášet výběr toho nejlepšího, na co jsme v uplynulých týdnech narazili- Ať už pro poučení, pobavení či inspiraci – u nás vždy najdete čerstvé „úlovky ze sítě“ a snadno je dohledáte. Celý příspěvek